Jarní očistná bylinná směs

aneb přichází čistota mysli 

17. 03. 2018 | Alex

Nejmilejší 🙂 tady je receptura na očistný čaj, který pravidelně piju zjara. Čaj, který chutná a který zároveň dokáže nádherně pročistit tělo a především taky mysl – to je na jaře také to moc důležité. Začít s čistým štítem, čistou hlavou a skvělým šálkem čaje.

Tady je tedy seznam bylin, které do této čajové směsi pravidelně přidávám. V různých poměrech…jedu na intuici a to si myslím, že je super. Tělo si řekne v tom vybírání dost jasně, kolik čeho potřebuje 🙂

Je dobré si do nějaké skleněné nádobky udělat směs a pak si každé ráno zalít lžíci této směsi vroucí vodou do čajového šálku o zhruba 250 ml.

Dobrou chuť! 🙂

Základní receptura:

Kopřiva
Zelený čaj Sencha
Heřmánek
Měsíček
Pampeliška
Růže
Šalvěj
Levandule
Chmel
Podběl
Dřišťál

Kopřiva dvoudomá

Je močopudná, podpůrná proti cukrovce a jako skvělý prostředek pro pomoc žlučníku a játrám. Výbornou funkci také mé pro růst vlasů. Podporuje střevní činnost a bojuje proti chudokrevnosti.

Zelený čaj Sencha

O zelených čajích platí a vždy platilo, že pomáhají od řady neduhů a pomáhají jim také předcházet. Stačí si pravidelně užívat jejich skvělou chuť a oblažující účinky.

Zelený čaj má poměrně vysoký obsah teinu (kofeinu), proto:

dodá energii,
zažene únavu,
pomůže se soustředěním i pamětí,
nastartuje duševní i fyzickou aktivitu,
probudí myšlenky,
vyplaví stres,
navodí příjemnou náladu,
urychlí odbourávání a vyplavování tuků z těla,
zpomalí stárnutí buněk,
detoxikuje,
celkově omladí,
harmonizuje organismus,
prodlužuje život,
může snižovat riziko kardiovaskulárních nemocí a některých typů rakoviny.

Výborných účinků teinu využívají čím dál více i vytrvalostní sportovci a studenti, kteří oceňují jeho pomalý nástup a dlouhou výdrž. Kofein uvolňovaný z čaje totiž na rozdíl od toho z kávy působí dlouhodobě, ale mírně. Nezatěžuje tak srdce ani žaludek.
Zelený čaj je díky příjemné chuti vhodný i coby doplněk redukčních diet.

Zdroj: manutea.cz