Jaké knihy mě dostávají zas a znova…

aneb obohacující seznam knih

24. 08. 2018 | Alex

Letošní léto mi poskytlo hodně času se začíst… a jak mi to chybělo…naposledy jsem si opravdu kvalitně četla při naší návštěvě Indie, a to bylo v roce 2016. Tý jo, celé dva roky. A letos. Konečně. Rekonstrukce bytu za námi a touha cestovat jakoby letos někam odletěla…touha zabydlet se, dekorovat a uvelebit se v křesílku…ta byla naopak silná. 

Zpočátku jsem bojovala proti ní, snažila se si namluvit, že to přece nejde: “já, která mám cestovatelské boty pořád nasazené”. No a jde to. Prostě jsem se začetla, studovala, obohacovala se, ztrácela se mezi slovíčky a znovu se zamilovávala.

Každý den do nových konceptů, do nových poznatků a neustále se rozšiřujících obzorů. No prostě a jednoduše mňam! Knihomol a knižní gurmán! A taky gurmet! 

Vytvořila jsem Vám takový seznam knih, které mě obohacují zas a znova. Ke kterým se vracím a které rezonují mým letošním létem. Vytvořila jsem ho proto, abyste se mohli inspirovat, abyste věděli, odkud čerpám a také abyste mohli posílat dál informaci o těchto moc fajn knížkách. 

Sestudovala jsem toho za toto léto mnohem víc a občas cítím, jak mi všechny ty nové informace a poznatky šplouchají v hlavě 🙂 Nicméně vybrala jsem pro Vás ty, co mi nejvíc změnily vnímání světa. Ty, co mi nejvíc učarovaly a ty, ze kterých čerpám ve svém každodenním životě. 

Tak tady, prosím, jsou: 

Cyklická žena – Miranda Gray

Kniha, která nádherně rozepisuje jednotlivé fáze ženského cyklu a dokonale se v ní poznáte a pochopíte to, co jste nikdy nechápaly – proč jste takové, jaké jste 🙂 

The Power of Less – Leo Babauta

Kniha, která pracuje s tím, co potřebujeme reálně k životu. Kniha, která ukazuje směr jednoduchosti, laskavosti a něhy k sobě samému. Kniha, která Vám ukáže, že výsledek může být úspěch. 

The Power of Less – Leo Babauta

Kniha, která pracuje s tím, co potřebujeme reálně k životu. Kniha, která ukazuje směr jednoduchosti, laskavosti a něhy k sobě samému. Kniha, která Vám ukáže, že výsledek může být úspěch. 

Jíst Meditovat Milovat – Elizabeth Gilbert

A tohle je taky miláček. Prostě krásná kniha. Pozor, upozorňuji kniha. Film taky, nicméně co se týče informační hodnoty, moc moc doporučuju knihu, protože do filmu se toho hodně podstatného nevměstnalo. Nádhera. Opravdu miluju začíst se do toho, jak se hlavní hrdince mění život. 

Ukaž, co děláš – Austin Kleon

A tohle je můj nový objev. A jsem nadšená. Určitě doporučuju. Útlá knížečka, která má potenciál změnit myšlení a zajeté koleje. Hodí se extrémně těm, kteří podnikají nebo chtějí světu něco předat. Opravdu milá věcička, kterou přelouskáte za pár minut. 

Yoga Girl – Rachel Brathen

Milovaná Rachel. Její příběh a její Instagram. Ano, Instagram. Miluju ho. Teda ten její. Je to asi jediný člověk, kvůli kterému ho mám. Tahle její knížka obnáší silný příběh a k tomu ještě reálný. Vřele doporučuju všem, kterým se zalíbila jóga.

Moc přítomného okamžiku – Eckhart Tolle
Tak tohle je snad bych až řekla životní jistota. Kniha, na kterou nedám absolutně dopustit. To je podle mě nutnost v knihovně každého. V momentě, kdy tápu a kdy se chytám stébla, tak klid a jistotu nacházím právě tady. A zároveň pokud chci plně docenit nádheru života – hledám se tady.
Knih bych Vám mohla doporučit mnohem víc a je pravda, že toto léto jsem jich opravdu hodně “zkonzumovala”, nicméně nějaká ta doporučení si nechám na příště 🙂
Čtení zdar!