visionboard 

aneb jak zažít sám sebe

23. 1. 2019 | Alex

Vision board neboli nástěnka snů.

To je moje obrovsky oblíbená aktivita. Nejraději bych si tvořila nástěnku snů co týden. Nejraději bych se neustále potkávala se svými známými a tvořila. Když jsem tuto aktivitu pár let zpátky objevila, byla jsem nadšená. Miluju totiž tvořivost, vystřihování a ryzí dětskou radost, když tvořím. A tak jsem si na konci minulého roku udělala jeden visionboard a na začátku letošního další. Ono se mi tak nějak totiž všechno nevlezlo na ten první, takže druhý byl povinná výbava.

A co to teda ten vision board je?

Taková nástěnka snů, nástěnka přání. Nástěnka, kterou když budeme mít vystavenou blízko srdci a očím, tak se nám mohou začít naše sny a přání víc zarývat pod kůži a materializovat. Nástěnka, která nám každý den může připomínat, kam směřujeme, kým jsme a kým chceme být a také to, co chceme ve svém životě rozvíjet. 

Pro mě je to neskutečně mocný nástroj pro uspořádání si svých cílů a i pro jejich plnění. Většinou si své vision boardy nechávám v ložnici, abych na ně koukala v těch setmělých prostorách před spaním a hned ráno jako první věc, když rozlepím oči. Ono se pak ten den lépe začíná a líp se mi vstává.

Co by měl vision board reflektovat?

Vision board by měl reflektovat všechny oblasti našeho života – zdraví, vztahy, práce a volný čas. Prostě a jednoduše je to místo pro vizualizaci toho, co v životě chceme. 

A je neskutečně zábavné ho tvořit. Všem moc doporučuju si domluvit třeba sobotní večer s kamarády a prostě místo hospody nebo kina, zůstat doma, povídat si a u toho tvořit. A víte co? Tvořit se dá kdykoli. Není potřeba vision board tvořit jen na nový rok, opravdu můžete kdykoli. Kdykoli se Vám zachce.

Kdykoli ucítíte potřebu ujištění nebo nového směřování nebo zakotvení. Nebo kdykoli ucítíte, že půda pod nohama je vratká. Prostě vision board je něco neskutečně úžasného. 

Co k tomu budeme všechno potřebovat? 

Vlastně skoro nic. Jen pár drobností, které můžete společně s přáteli zařídit.

– spoustu časopisů z různých oblastí, abychom mohli vystřihovat nadpisy a fotky

– nůžky

– lepidlo

– příjemný zelený prostor kolem sebe 

– čtvrtku formátu A2 – A1 (podle toho, kolik máte přání a vizí a jak jste nespoutaní kreativci)

– kamarády na tvoření

– dobrou hudbu

– svíčky

– nějakou skvělou motivační vůni do difuzéru (mandarinka, citrón, máta, eukalyptus, levandule, grep, borovice…. cokoli, co Vám přinese motivaci)

– nějaké tužky, propisky, fixy a pastelky, kdybyste chtěli něco i připsat vlastní rukou

– nějaké mňamky

– dobré pití (pro každého znamená něco jiného) – pro mě v období Vědmy čaj a v období Panny bílé víno 🙂

– pár hodin času, abyste nikam nemuseli spěchat a měli klid na tvoření

A pak už jste připraveni na samotnou tvorbu. Jenom se začněte probírat všemi těmi časopisy, které jste si nachystali a šup na to! Nápisy, obrázky, fotky, ilustrace, cokoli, co je Vaší duši blízké. A pomalu dávejte dohromady strukturu svého vision boardu. Tento proces neurychlete, opravdu je to takové hrabkání se ve vlastní duši a poznávání sama sebe, asi to nejdůležitější, co nás na vision boardu čeká. 

Pak hezky rozprostřete obrázky na čtvrtku a můžete začít lepit. 

A pak už se jenom kochejte výsledkem. Miluju ten moment, kdy s tvorbou skončím, ujistím se, že všechny obrázky drží a nepadají a už jen přemýšlím, kam s novým kamarádem do deště.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Dala jsem Vám sem ilustrativně mé vision boardy, které mě doprovázejí na mé cestě životem, které mě motivují a nakopávají v momentech, kdy mi není zrovna do běhu dál a dál. 

Třeba budou motivovat Vás k tomu si opravdu nějakou tu nástěnku snů taky vytvořit. 

A na konci máte ve třetím obrázku i způsob, jakým jsem si vision board dala na zeď. Miluju dřevo, takže větev byla automatickým rozhodnutím a k tomu miniaturní dřevěné kolíčky. Ach. Prostě samozřejmost. A takhle na něj každý den koukám a je mi z něj vždy teplo u srdce. Příjemně a láskyplně. A motivovaně. A to je asi cílem. Být s ním v lásce. 

Tvoření zdar a hups do toho! 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU