sebeláska

aneb to nejdůležitější, co můžeme pro sebe udělat

18. 2. 2018 | Alex

Slovo, které dnes slyšíme všude kolem. Slovo, které je krásné a které je veledůležité. Povím Vám dnes o své zkušenosti s ním a jak spolu fungujeme.

Já a sebeláska jsme spolu už nějaký ten rok a pořád si k sobě hledáme cestu, nacházíme nové společné radost a je to krása. Trvá to a tak to má být. Není to otázka jednoho večera.

Teď třeba spolu máme vztah takový, že si vždy, když cítím nějakou emoci, která se mi úplně nezamlouvá (je jich celá škála – závist, naštvání, smutek, plačtivost nebo cokoli jiného), tak jdu do sebelásky. Místo toho, abych si začala stěžovat nebo byla nepříjemná, tak se snažím najít cestu k sobě jinak. A sebeláska je v tomto krásná.

Co se stane, když dorazí emoce?

Takže když příjde emoce, já ji ucítím, navnímám, tak začnu hned hledat způsob, jak by mi mohlo být dobře. A většinou vymyslím něco jako – jóga, péče o obličej, čichnutí k milovanému oleji nebo třeba procházka městem či výborný čajík.

A hned jde všechno líp. Takže moje zlaté pravidlo současnosti je: KDYŽ SE STANE EMOCE, KTEROU NECHCI PŘIVÍTAT, PEČUJI O SEBE.  

Dopřávám si všemožné věcičky, které mě činí šťastnou, ať už jenom na chviličku. I to stačí. Jen na sebe hlavně nezapomínat.

Když si totiž dopřeju kousek lásky sobě, můžu potom dokonale milovat ty okolo mě. A užívat si jejich přítomnosti, protože jsem se stala vědomá ve své vlastní přítomnosti a je mi dobře se sebou samotnou. A to je přeci tak moc důležité.

Nezapomínejte tedy na sebe. Pokud není vyživená Vaše duše, nemůžete být schopní dávat lásku ani do okolí. Prostě to tak je. A přes to nejede vlak. Tečka. 

 

TIPY NA KRÁSNÉ SEBE-LÁSKYPLNÉ RITUÁLY:

VANA

SPRCHA

PROCHÁZKA

MAZLENÍ SE S PEJSKEM

OPEČOVÁNÍ PLETI

POHYB

JÓGA

UVAŘIT SI DOBRÉ JÍDLO

ZAJÍT SI SAMA DO KINA

ZAJÍT SI SAMA NA HORKOU ČOKOLÁDU

VYJET SI SAMA NA VÝLET

PŘIČICHNOUT SI K NĚJAKÉ KRÁSNÉ VŮNI

UPÉCT SI JEN TAK DORT

KOUPIT SI KVĚTINY

MEDITOVAT

MALOVAT

KRESLIT

VYTVOŘIT SVOJI PRVNÍ MANDALU

POSTARAT SE O KYTKY A POMAZLIT SE S NIMI

UDĚLAT SI SKVĚLOU KÁVU

JEN TAK KOUKAT Z OKNA

VZPOMÍNAT NA DĚTSTVÍ

ZAPÁLIT SVÍČKY

OBEJMOUT SAMA SEBE

PŘEČÍST SI OBLÍBENOU KNIHU

PODÍVAT SE NA OBLÍBENÝ FILM/SERIÁL

…a milion dalších…

PROSTĚ MILOVAT SE A DOPŘÁT SI ČAS AŤ SE DĚJE, CO SE DĚJE

 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU