rituály a krása

aneb jak dokážou hluboce ovlivnit náš život

01. 04. 2018 | Alex

Jaro je tady. A s ním i typická otázka – jak se o sebe starám? Jaký čas trávím tím, že o sebe pečuji? Rituály a krása spolu úzce souvisí – pojďme si tedy jejich úzký vztah víc představit. 

Co to je mindfulness? VĚDOMÝ STAV BYTÍ

Všichni se rodíme vědomí – jako děti jsme vědomí, jsme se vědomi svých pocitů, dojmů, emocí. Nicméně potom v následujících letech přijde zaplněný mozek plný informací, úkolů a všemožného balastu, který nám brání se plně zklidnit do sebe sama. Bytí v přítomném okamžiku čistě tady a teď může být čím dál tím těžší. Propojování se světem kolem sebe a zejména uvnitř sebe může být čím dál tím těžší, jak přibývají roky a my žijeme stále víc v realitě života mimo naši vnitřní realitu. 

Mysl je velmi silným nástrojem, který může promoci všechno ostatní a když mysl jede na plné obrátky, tak máme pocit, že už na nic jiného není místo a že nemůžeme zastavit rychle jedoucí vlak. Nicméně jsme to právě my, kdo ho můžeme zastavit, jenom my a nikdo jiný.

Doktor Spiezia, který vymyslel pro mě dokonalou kosmetiku InLight říká, že je důležité zastavit čas a uvědomit si své činy, myšlenky a pocity. Každá aktivita, kterou děláme, bude mít dopad a měli bychom si toho být vědomi. I já si myslím, že tohle je základ. A jak v tom může pomoci rituál? Úplně dokonale. RItuál je něco, co se pravidelně opakuje, k čemu se vracím, co je mi příjemné. A propojení s krásou je naprosto logické. Tudíž krása a rituál jsou jako milenci, nemohou se od sebe oddělit. A já Vám popíšu, jaké rituály krásy dělám já sama pro sebe.

Taky často když jsem dřív bývala vytočená, naštvaná, vzdálená od sebe – ať už třeba nedostatkem času nebo někým, kdo mě rozhodil, tak jsem úplně nevěděla, co se sebou, protože jsem se nebyla schopna vrátit k sobě klidně několik hodin. Dnes už vím, dnes je to najednou poměrně jednoduché. Když mě cokoli vytočí, všechno zastavím a dopřeju si malý rituál péče o sebe a svou krásu. 

Jak se o sebe vědomě starat – rituály a krása?

V mnoha posledních letech se setkáváme s tím, že mnoho z nás si plně uvědomuje, že se potřebují napojit na sebe a že je potřeba mysl trošku občas odpojit, tak chodíme na jógu, meditace a mnohé další druhy aktivit. Jak ale tedy napojíme mindfulness na kosmetiku, na péči o sebe?

Začíná to tím dopřát si to nejlepší. Tím myslím, vytvořit si ten nejlepší produkt nebo si koupit ten nejlepší. Koupit si Ferrari mezi kosmetickými přípravky. A nečekat na nic. Často máme tendenci čekat a říkat AŽ budu bohatá, AŽ budu v důchodu, AŽ budu mít víc peněz…nicméně tyhle AŽ zas tak dobře nefungují, protože odkládáme něco, co můžeme mít už dnes. Ano, už dnes můžeme mít to Ferrari.

Pokračuje to také tím zvolit si Ferrari, které chrání přírodu, snaží se opečovávat přírodní zdroje a je vědomé. Už jste slyšeli pojem pomalá krása? Slow beauty? To je přesně to, co dělá příroda. Příroda nikam nespěchá, žádný z dějů v přírodě nelze uspěchat a všechno má svůj čas. Takto bychom se měli stavět k péči o sebe taky. 

Pokud všichni uděláme vědomý krok k vědomým dnům, budeme respektovat sami sebe a naše prostředí, zajistíme zářivější a šťastnější zítřky pro sebe i ostatní. Buďte si vědomi každičkého momentu a budoucnost bude taková, jakou si přejete. A užívejte sebelásky.

Rituály a krása – skvělé jarní rituály pro každý den: 

vem si do kabelky rozprašovač s oblíbeným hydrolátem a jednou za čas si tonizuj obličej

nezapomínej na pravidelné usrknutí harmonizované vody a v moment pití si uvědom, jak voda harmonizuje Tebe

vytvoř si koutek krásy, kde budeš používat ty nejlepší produkty pro svou pleť

ráno si dej příjemnou sprchu, která Tě nabudí na celý dlouhý den

večer se opečuj rituální vanou, pokud nemáš, stačí vykoupat nožky v solné koupeli

pročeš si dnes vlasy

opečuj si ruce skvělým krémem na ruce, který je vyživí

dvakrát denně si vyčisti pleť a vnímej, jak se nejen z pokožky, ale i z celé mysli odstraňují myšlenky a problémy

zakoukej se na chvíli ven z okna a pozoruj ten příjemný šrumec a jen se nechej vést na jeho vlně

pohlaď si svého oblíbeného domácího mazlíčka, mazli se s ním, od toho je to mazlíček

udělej rituál vykuřování svého domova

přečti si krásnou knihu, kterou jsi odkládala s tím, že na ni nemáš čas

uvař si čajík

nalij si do vody růžový hydrolát pro zklidnění a harmonizaci mysli

namaž si nožky

opečuj si nehtíky pečujícím balzámem

vytvoř si vision board pro toto léto

přesaď svou oblíbenou kytku

usměj se na sebe do zrcadla

napiš rtěnkou na zrcadlo nějaký hezký nápis pro sebe

dej si skvělou snídani se svou nejlepší kamarádkou

naplánuj si celý volný den, kdy nic nemusíš a nikam nemusíš

přečti si článek, na který už dlouho pokukuješ

poslechni si nějaký skvělý podcast na téma, které Tě zajímá

uvař si kafe

buď jen tak sama se sebou

a mnoho dalšího…

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU