hydratace nejen pleti

aneb v létě víc než kdy jindy

23. 06. 2019 | Alex

Hydratace nejen pleti jak s oblibou říkám nepřichází zdaleka pomocí krémů, olejů nebo jiných prostředků kosmetiky. Ale přichází s tím, jak tělu dodáváme potřebnou vodu. Voda je magie a voda také něco, co naše tělo potřebuje. Nedokážu dostatečně popsat, jak moc důležité je dostat do těla dostatek vody. A té kvalitní, ideálně živé, vitální vody plné skvělých věcí pro náš organismus.

Voda, kterou pijeme nám poskytuje to, že jsme schopní fungovat celý den. Poskytuje nám pružnost pokožky, energii a radost ze života. Bez vody to prostě nejde a v letních měsících už vůbec ne. A letní měsíce jsou skvělou příležitostí, jak vodu do svého organismu dostat hravě a lehce. Pomocí bylin a různých limonád.

A víte co? Jde to i bez cukru. To je důležité říct hned na začátek, protože často si představujeme, že limonády jsou pouze s nějakým cukrem, ale víte co? Aromaterapeutické limonády mohou být báječným dvojitým řešením pro hydrataci a harmonizaci organismu. Aromaterapeutickými limonádami myslím vodu s hydroláty – třeba růžovým, neroli, levandulovým, mátovým nebo lipovým. To jsem právě vyjmenovala moje oblíbené hydroláty do vody. A miluju ty od značky Florihana, jiné snad ani nedoporučuju.

A jak na takové radostné letní osvěžení aneb hydratace nejen pleti?

Úplně jednoduše – nesebere to žádný čas, ale dodá to nádhernou energii a boží vůni a hydrataci. Takže do skleničky vody (cca 300 ml) nalejeme filtrovanou harmonizovanou vodu (perlivá či neperlivá, podle chuti) a přidáme čajovou lžičku hydrolátu podle chuti. Takovéto aromatické vody potom ráda během dne popíjím, ideálně třeba dvě tři za den. Nicméně když si dáte víc, nic zásadního se nestane, protože hydroláty jsou bezkontraindikační.

A takhle mě to moc baví a je to skvělé neustále objevovat nové a nové chutě. A pleť si libuje a rochní a s ní i psychika. Není nad bylinné osvěžení. S hydroláty taky moc ráda pracuji třeba ve vinném střiku nebo do nějakého jiného alkoholu, dá se jimi ohromit celé osazenstvo návštěvy a dokážou ještě dodat benefity navíc. A to je skvělé. 

Dál taky miluju komponovat do svých letních vod chia semínka, lněná semínka nebo ovoce. To vám potom ty Vaše hydratační vody budou všichni závidět, jak budou vypadat nádherně a jak budete po nich taky zářit.

Ještě bych málem zapomněla, že miluju taky nerezová nebo bambusová brčka a tím už máte vodu přivedenou opravdu k dokonalosti.

Nezapomeňte tedy, že Vaše tělo potřebuje vodu a moc Vám za ni poděkuje.

Můj oblíbený rituál je se svoji oblíbenou skleničkou chodit po celém bytě a vždy ji mít po ruce, abych měla opravdu tendenci nezapomínat a chuť se hezky pořádně napít.

Recepis na skvělou bylinkovou a vitamínovou bombu:

300 ml vody (perlivá nebo neperlivá)

snítka čerstvé máty

snítka čerstvé levandule

1 lžička růžového hydrolátu

3 plátky citrónu

5-10 čerstvých nebo mražených malin

Užívejte si vody, užívejte si mixážního pultíku hydratace a hrajte si s letním osvěžením. A taky ukazujte ostatním, že může být kreativní a krásné. Dobrou chuť! A zdar hydrataci nejen pleti!

Skvělou hydratační složkou v jídelníčku může být i kvašená zelenina, tak si vyrobte svou vlastní! 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU