Jaké opalovací krémy doporučujeme

aneb co koupit

01. 07. 2019 | Alex

Neustále dostávám otázky na to, které přírodní opalovací krémy doporučuji a které nedoporučuji. Takže tady tedy shrnutí mého názoru a mých doporučení, které jsou podložené několika lety výzkumu sama na sobě, na produktech a na přírodní kosmetice a přírodních ingrediencích. Takže tedy bez zbytečného zdržování, zde máte má doporučení a užívejte si času dovolených! 

Moje obrovsky oblíbená značka z vod amerických je Butterbean. Miluju, mám doma, používám. Doporučuju za sebe asi nejvíc! Nicméně receptura jako mnoho dalších, tedy velká většina receptur opalovacích krémů není veganská, ve složení najdete včelí vosk. Baví mě jejich možnosti v produktech, mají krém, krém v pumpičce a sportovní tyčinku. Skvělé! A Butterbean má pro mě velký plusový bod za obaly – sportovní tyčinka v papíru a zbylé dva krémy v kovovém obalu! Juch! Bio kvalita! 

Přírodní opalovací krémy:

Butterbean Original krém na opalování SPF30 89ml

*Cocos Nucifera (Coconut) Oil – kokosový olej , *Cera Flava (Beeswax) – včelí vosk, *Butyrospermum Parkii (Fair Trade Shea) Butter – bambucké máslo, *Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil – jojobový olej, Tocopherol (Vitamin E), Polyhydroxystearic Acid – rostlinný derivát, udržuje bambucké máslo v hladké konzistenci bez hrudkování, pro snazší aplikaci.

* Certifikované bio

Butterbean Simple krém na opal. s pumpičkou SPF 30

*Olea europaea (Olive Fruit) Oil, * Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, *Butyrospermum (Fair Trade Shea) Butter,* Parkii Cocos Nucifera (Coconut) Oil, *Cera Alba (Beeswax), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopherol (Vitamin E)
*Certifikované bio

Butterbean SPF 30 Good Sun Sport Stick

*Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Caprylic/capric Triglyceride, *Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, *Cera Flava (Beeswax), *Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, *Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Jojoba Esters, Carnauba, Tocopherol (Sunflower Vitamin E), Polyhydroxystearic Acid
*Certified Organic

Značkou další, kterou velmi doporučuju a má i vyšší SPF, pro ty z Vás, kteří ho vyžadují je WOODEN SPOON. Receptury mají tyto dvě značky velmi podobné a obě jsou skvělé, dobře se roztírají a dobře pracují. U WOODEN SPOON mi jen přijde, že sportovní tyčinka, kterou mají se lépe roztírá, takže bod nahorů. Bod dolů u krému za plastovou lahvičku, která ale zase je airless, takže se to nuluje. A značka je to evropského původu – Bulharsko, takže další plusový bod. Bio kvalita! 

WOODEN SPOON Opalovací krém SPF 30

Sunflower (Helianthus Annus) Seed Oil*; Zinc Oxide 20% (non-nano); Theobroma Cacao Seed Butter*; Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*; Cocos Nucifera (Coconut) Oil*; Cera Alba (beeswax)*; Tocopherol (VitE)

WOODEN SPOON Opalovací krém SPF 50

Sunflower (Helianthus Annus) Seed Oil*; Zinc Oxide 30% (non-nano); Theobroma Cacao Seed Butter*; Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*; Cocos Nucifera (Coconut) Oil*; Cera Alba (beeswax)*; Tocopherol (VitE)
* Certified organic

WOODEN SPOON Tyčinka na opalování SPF 45+

Cocos nucifera (Coconut) oil*, Cera Alba (Beeswax)*, Zinc oxide, Butyrospermum Parkii (Shea) butter*, Theobroma cacao seed butter *, Tocopherol (Vitamin E)

Další značkou u nás často používanou a ve Spojených státech velmi oblíbenou je Badger. Jen pro inspiraci jsem Vám sem hodila názvy jejich opalovacích krémů, mají jich opravdu velké množství, a to je super! 🙂 Hodně se zaměřují na děti a na všemožné využití jejich krémů – sport, děti, krémy. Bio kvalita! 

Badger Company, Baby Sunscreen Cream, Broad Spectrum SPF 30, Chamomile & Calendula, 2.9 fl oz (87 ml)

Helianthus annus Seed Oil, Zinc Oxide, Cera Alba, Tocopherol, Anthemis nobilis Flower Oil, Calendula officinalis Flower Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract

Badger Company, Sport, Natural Mineral Sunscreen Cream, SPF 35, Unscented, 2.9 fl oz (87 ml)

Helianthus annus Seed Oil, Zinc Oxide, Cera Alba, Simmondsia chinensis Seed Oil, Tocopherol

Badger Company, Clear Daily, Natural Mineral Sunscreen Lotion, Clear Zinc, SPF 30, Unscented, 4 fl oz (118 ml)

 Badger Company, Natural Mineral Sunscreen Cream, SPF 30, Unscented, 2.9 fl oz (87 ml)

Badger Company, Active Kids, Natural Mineral Sunscreen Cream, SPF 30, Tangerine & Vanilla, 2.9 fl oz (87 ml)

Badger Company, Clear Sport, Kids, Natural Mineral Sunscreen Cream, SPF 40, Tangerine & Vanilla, 2.9 fl oz (87 ml)

A poslední značkou, kterou zmíním je Amazinc! Nová česká iniciativa zabývající se přírodními opalovacími krémy a hodně se zaměřující na komunitu surfařů. Takže v této značce vidím dvě velké výhody – česká značka a také to, co žádná značka z výše zmíněných zatím nedělá – veganskou recepturu opalovacího krému. Mají i neveganské, ale i veganské receptury, takže skvělé! 🙂

Amazinc! Mineral Shieldoxid zinku, oxid magnézia a kaolinu

Amazinc! Minerální štít 17,5 g 

Olivový olej, Mandlový olej, Včelí vosk, Amazinc! Mineral Shield, Lanolin, Minerální pigment

Amazinc! Minerální tyčinka 30 g 

Mandlový olej, Olivový olej, Včelí vosk, Minerální Štít (Amazinc! Mineral Shield)

Amazinc! Minerální opalovací krém – 150 g VEGAN!!!

Almond Oil, Jojoba Oil, Olive Oil, Olive Squalene, Mineral Shield LIGHT (Zinc oxide – NON NANO, Magnesium oxide), Triticum Vulgare Germ Oil, Hydrogenated Almond Oil, Rosmarinus Officialis Leaf Oil, Tocopherol

Vybírejte si přírodní opalovací krémy správně, dejte na doporučení a kdybyste měli nějaké dotazy na značky, které jsem tu neuvedla, prosím, pište. Budu ráda, když budu moct poradit. Ráda bych, abychom si všichni pořizovali kvalitu a to pořádnou! Nepořizujte si žádné opalovací krémy, které mají ve složení vodu a pak neuvádí konzervační látku, tento nešvar se taky často vyskytuje. Pozor na to. Přeju pevnou ruku při výběru a krásné léto! A tady ještě článek z trošku jiného soudku týkající se potřeby prázdnin.

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU