hojení jizev a aromaterapie

aneb báječné propojení

05. 08. 2019 | Alex

Hojení jizev a aromaterapie je už dlouho mým oblíbeným tématem, protože jsem si sama několikrát dokázala, že to funguje! Aromaterapie má v rukávu několik es v podobě skvělých bojovníků za zahojenější pokožku. Ať už co se týče éterických olejů nebo také rostlinných olejů, másel nebo vosků. Kombinací těchto skvělých prvků můžeme docílit toho, že se zdánlivě nezahojitelné zahojí. Jizvy, které jsou staré, zatuhlé, velké, vizuálně nehezké, barevně výrazné – to vše je možné zmírnit, zjemnit a nebo dokonce úplně vyhladit. 

Nicméně i přes dokonalé schopnosti aromaterapie je nutné přihlédnout k tomu, co mnozí z nás neradi slyšíme – že je potřeba našeho vlastního přičinění. A to zejména aktivního opečovávání jizev a pravidelnosti. Ta je v rámci aromaterapie velmi důležitá. Jizvy je nutné promazávat pravidelně dvakrát denně a ideálně předtím než je promažeme ještě přestříkat hydrolátem. 

Zde je tedy receptura, kterou miluju a na kterou nedám v péči o jizvy dopustit. Je to konzistence balzámu, a to je pro jizvy báječné. Kombinací vosku, másla a oleje docílíme skvělých schopností pro pokožku. Je potřeba nicméně dobře a dostatečně dlouho vmasírovávat do pokožky tento balzám. Šup tedy do tvorby a pak do dostatečného opečování jizev.

Balzám na hojení jizev 

9 kapek Helichrysum (Helichrysum italicum)

– schopnost redukce jizev

14 kapek Levandule (Lavandula angustifolia)

– podpora hojení

4 kapky Heřmánku římského (Chamaemelum nobile)

– proti svědění, urychlení hojení

7,5 g šípkového oleje (Rosa canina)

– pro skvělou práci s jizvami

15 g bambuckého másla (Butyrospermum parkii)

– změkčuje, zlepšuje elasticitu kůže

7,5 g včelího vosku (Cera alba)

 

Jak tento hojivý balzám používat? 

Doporučuji dvakrát denně najít pět minut, kdy vím, že budu v místnosti sama, kdy vím, že se budu moct v rámci meditaci napojit na sebe, na svůj vztah s danou jizvou a budu ji moct opečovat. Práce s jizvami není zdaleka jen o tom, jak a čím fyzicky jizvu ošetřím, ale také o tom, jak se k ní stavím, jak ji vnímám a jakým způsobem s ní promlouvám. Nikdy nezapomínejme, že hojení jizev a aromaterapie má smysl!

Jizvy jsou přecejen známkou nějaké události, vzpomínkou, ať už milou nebo nepříjemnou. Mnohdy nás vrací do situací, které nám nejsou příjemné, ukazují nám zážitky, které bychom nejradši zapomněli. Proto i myšlenky, které vysíláme do oblasti jizev, mohou diametrálně pomoct odlišit situaci od té stávající. Aplikace balzámu je tedy takovou voňavou třešničkou na dortu celé práce s jizvou, ale je to opravdu velmi důležitá třešnička na dortu. 

Skvělým pomocníkem při hojení jizev je i samostatný měsíčkový macerát – tento je skvělý a naprosto mnou milovaný. I tato mast, kterou jsem na blog dala již nějaký ten pátek zpátky, je velmi přínosná v péči o jizvy. 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU