CHRONICKÝ KAŠEL A AROMATERAPIE

aneb když vůně dokáže pomoct

12. 08. 2019 | Alex

Chronický kašel a aromaterapie? Taky se Vám někdy stává, že s Vámi zůstává po období nachlazení? Nebo že po kuřáckých chvilkách přijde? No, prostě a jednoduše místo mastí z lékárny a různých tabletek, je tu úžasný olej proti chronickému kašli.

Lze samozřejmě použít i proti úpornému kašli, který není chronický. Nicméně u takovéhoto druhu kašle bych o polovinu snížila množství kapek. Takže bez dlouhého protahování, pojďme na tuhle boží recepturu. Nejenže krásně pomáhá, ale i báječně voní. V zimě potřebná záležitost. Samozřejmě pro dospělého, u dětí bych se vyhnula Eucalyptu a opravdu zmenšila ředění ještě na jednu čtvrtinu. 

Olej proti chronickému kašli 

10 kapek Cypřiše (Cupressum sempervirens)

– vhodný pro suchý, křečovitý kašel

8 kapek Eukalyptu globulu (Eucalyptus globulus)

– skvělý pro dýchací systém obecně

5 kapek Vavřínu (Laurus nobilis)

– expektorační účinky

4 kapky Rozmarýnu (Rosmarinus officinalis)

30 ml mandlového oleje (Prunus amygdalus)

Cypřiš je protizánětlivý. 

Eukalyptus globulus je snad číslo jedna u chronického kašle. 

Vavřín je antibakteriální. 

Rozmarýn je antibakteriální.

 

Sama jsem už několikrát po běžném nachlazení přešla do fáze chronického kašle, který mi několik měsíců neústupně dělal společnost a už jsem opravdu nevěděla kudy kam. Jakmile jsem sáhla po této skvělé pomůcce, hned bylo lépe a účinky byly snad okamžité. Opravdu nepřeháním, v tomto aromaterapii prostě naprosto věřím, protože kdykoli jsem potřebovala akutní pomoc, hned se dostavila. Také mi velmi pomáhá kadidlová mast, kterou si sama tvořím tím, že ve vosku 8 hodin maceruji kadidlo. 

A v momentě, kdy už jsem byla opravdu nemocná z toho, že jsem pořád někde na vlastních kurzech pokuckávala, tak jsem si vytvořila tento olejíček a bylo za pár dní dobře. Jen samozřejmě vzhledem k tomu, že jsem kovářova kobyla, tak jsem si tento olej vytvořila až po hodně hodně odkuckaných chvílích. Nu což. Už je dobře a jsem ráda, že můžu s úspěchem tento recept poskytnout i Vám.

Také velmi doporučuji tento čajík Kuc-kuc od Sonnentor. Tento čaj je plný skvělých bylinek, které možná máte i sami doma – lípa, černý bez, tymián, heřmánek, máta, jitrocel a šalvěj. 

Obecně pak je dobré u chronického kašle myslet na to, že můžeme použít difuzér a vytvořit si nějakou směs do difuzéru. 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU