bolavé břicho a aromaterapie

aneb jak toto propojení může nádherně fungovat

19. 08. 2019 | Alex

Bolavé břicho a aromaterapie – spojení, které dává naprostý smysl. Aromaterapie nám může velmi rychle ulevit od bolestí bříška – dospělým i dětem. Připravila jsem pro Vás mastičku, která se hodí mít doma a vždy najde své využití.

Já osobně aromaterapii naprosto obdivuju, to jistě víte. A také ji nepoužívám pouze do pleťové kosmetiky, ale jakožto aromaterapeutika si vždy zkouším i jiné způsoby použití, ať už se to týká zdraví ženy, zdraví psychického a nebo například bolestí břicha, které jsou také problémem nezanedbatelným.

Je součástí mé domácí lékárničky, do které vždy, když dojde, ji znovu vytvořím. Stojí pár korun a jen chvíli času, ale to, co dokáže je naprosto skvělé. Takže hup šup, jdeme na to! Jaká je tedy receptura?

Mast na bolavé břicho – bolavé břicho a aromaterapie

5 kapek Zázvoru (Zingiber officinale)

– při ztrátě apetitu, bolesti břicha, ztrátě motivace

3 kapky Fenyklu (Foeniculum vulgare)

– zažívací problémy, ztráta apetitu, nevyjádřené emoce

2 kapky Máty (Mentha x piperita)

– zažívací problémy, šok, trauma

3 kapky Levandule (Lavandula angustifolia)

– zklidnění

 12 g mandlového oleje (Prunus amygdalus)

12 g slunečnicového oleje (Helianthus annus)

6,5 g včelího vosku (Cera alba)

Postup výroby: 

Postup je vlastně naprosto jednoduchý a zabere jen chvíli. Na vodní lázni si rozpustíme včelí vosk, pak přidáme rostlinné oleje a nakonec, teprve, když je směs rozpuštěná a sundaná ze zdroje tepla, tak přidáme éterické oleje. Řádně promícháme a nalijeme do kosmetické lahvičky, ve které bude mastička bydlet. 

 A jak tuto skvělou mast používat? 

Mazat na bolavé bříško podle potřeby, klidně několikrát denně. Masírovat s láskou a péčí, bude potom působit ještě mnohem lépe a dokáže zázraky. Vhodná pro dospělé, dětem dělám tu stejnou recepturu, nicméně s polovičním ředením éterických olejů. 

Ráda ji také používám při menstruačních bolestech, i tam může být velmi nápomocná díky přítomnosti zázvoru a fenyklu, které působí protikřečově.

Skvělý olej pro kojence je olej Amálka od značky Nobilis Tilia.

Na všemožné problémy, co mohou nastat, velmi doporučuji mít v domácí lékárničce tyto éterické oleje.  

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU