AROMA TROJKOMBINACE 

pro ovládání stresu

09. 09. 2019 | Alex

Taky občas prožíváte momenty, kdy stresu je víc než byste si představovali? A cítíte, že úplně nevíte, co by Vám pomohlo a uvolnilo Vás od nánosů všemožných stresových situací?

Pak jste tu správně a v tomto článku se pokusím vysvětlit, proč následující tři esenciální oleje jsou to, co potřebujete. Jsou zklidňující, prohlubující a naprosto oslňující svými skvělými schopnostmi.

Sama po nich sahám právě v těchto momentech úzkosti nebo stresu. Nicméně nebudu lhát, jsem taková pravá kovářova kobyla. Jakobych často zapomínala ve svém osobním životě, co za skvělé pomocníky mám na dosah ruky.

Jaké oleje jsou členy aroma trojkombinace?

Jako prvního pomocníka pro situace emočně vypjaté jsem vybrala růži (Rosa x damascena). Ta skvěle slouží jako emoční podpora v těžkých a traumatizujících situacích. Dokáže opečovat bolest a šok. Ve své podstatě je velmi ženskou rostlinou, a tudíž dokáže pracovat s emocionálními stavy skrze mateřskou péči. Dokáže vnést pocit sounáležitosti, pohody a lásky. Dokonce vnáší soucit a důvěru v lásku. Dokáže také obměkčit nejedno srdce, tedy i to, které emocím často nepropadá a které potřebuje světu emocí naopak tak trošku propadnout.

Dalším adeptem na skvělé řešení psychologických problémů a velmi zdatným pomocníkem, kterého sama velmi ráda využívám, je kadidlo (Boswellia sacra). Velmi duchovní vůně propojující nás s naší podstatou a vnitřními jistotami. Jedná se o velmi meditativní vůni, která jako svoji přednost má fakt, že ukončuje návaznost na staré zkušenosti, a tudíž otevírá pole novým zkušenostem a novým druhům prožitků. Dokáže také velmi dobře opečovat komunikaci s okolím, což je často důležité u řešení konfliktů. Je to vůně sedativní a pomáhá při neklidu, strachu a nesoustředění. Ideální tedy při klasickém stresovém stavu, kdy nevíme, kam se zaměřit a řešením čeho začít. Obecně odlehčuje nervovou soustavu a pracuje na její úrovni.

Třetím v této posvátné trojici je levandule (Lavandula angustifolia), kterou nemůžeme v rámci antistresové péče v žádném případě opomenout. Dokáže pracovat s emočními traumaty, citovými šoky, zklidňuje silné emoci, pomáhá při změně chování, dodává vyváženost, poskytuje duchovní očistu a povznáší, občerstvuje. Je prostě nepřekonatelná ve svě funkci a dokáže úžasně harmonizovat.

Tyto tři éterické oleje jsou pro mě stěžejní v péči o člověka, který právě prochází nějakým emočně vypjatým obdobím. A proto jsem připravila i recept na skvělý pleťový olej, který opečuje a láskou a něhou človíčka, který to právě potřebuje.

Takže vzhůru do toho. Recept, který svojí jednoduchostí odzbrojuje, ale zároveň dokáže velké divy.

Pleťový olej pro vyvážení psychického stavu

29 ml jojobového oleje 

3 kapky levandule lékařské 

3 kapky kadidla arabského

4 kapky růže afgánské 

Miluju také produkty značky InLight, která naprosto dokonale ve svých produktech propojuje péči o psychiku a péči o fyzické aspekty pokožky. Také si velice vážím sebelásky a je dobré si pro vylepšení svého psychického stavu s myšlenkou sebelásky pohrávat. 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU