recept odličovací balzám 2

aneb multifunkční produkt jako blázen

 06. 11. 2019 | Alex

Odličovací balzám? Nedávno mi došel můj nejoblíbenější odličovací balzám Face Cleanser od InLightu a než dorazil, tak byl víkend a já musela něco dělat. Tak jsem se zase rozhodla, že vyzkouším své alchymistické schopnosti a zaexperimentuju. A experiment se teda výtečně povedl, a tím pádem jsem se rozhodla Vám sem recepis dát k dispozici, abyste si mohli taky krásně hrát a tvořit odličovací balzámky.

Každopádně velkou výhodou tohoto odličovacího balzámu je to, že ho lze používat také jako balzám na nohy, maska na obličej, mast, prostě všechno. Pokud Vaše pokožka potřebuje vyživit, tak je tato receptura prostě naprosto ideální. Lze samozřejmě použít i jako krém na pleť. 

Recept Odličovací balzám : 

25 g bambuckého másla

10 g kakaového másla

7 g včelího nebo jiného vosku

2 g lecitinu

54 g rostlinných olejů (jojoba, kokos, vinné hrozny, cokoli)

0,5 g vitamínu E

Éterické oleje podle volby

Postup:

  1. Vosk a másla rozehřejeme na vodní lázni.
  2. Přidáme rostlinné oleje, lecitin a vitamín E.
  3. Necháme společně dokonale rozpustit, sundáme z vodní lázně.
  4. Přidáme vybrané éterické oleje v ředění maximálně 1,5 %, promícháme a přelejeme do finální nádobky.
  5. Užíváme si skvělého pocitu na pokožce.

Ideálně tento skvělý výrobek používat na pokožku ráno a večer každý den – pak uvidíme opravdu konzistentní výsledky. 

Tato božská receptura je dokonalá v tom, že opravdu dokáže nádherně reflektovat potřeby naší pokožky a dokáže ji nádherně zjemnit a zároveň připravit na tužší zimní období.

Zároveň příprava tohoto odličovacího multifunkčního produktu nám zabere pár minut a nepotřebujeme k jeho výrobě mnoho. Víceméně jenom pár ingrediencí a pár minut času a dostaneme nádherný produkt plný skvělých benefitů. Asi nemá smysl se rozepisovat, jak je skvělý, určitě ho ale musíte vyzkoušet. A proč jsem z něj tak moc nadšená? Protože jsem sama dlouho hledala tu správnou recepturu a dlouho ji nemohla najít a tohle? Tohle je naprostá dokonalost! Takže vzhůru do výroby jako takové! Vaše pleť Vám velmi poděkujeme a bude blažená!

V zimě naše pokožka opravdu ocení odličování odličovacími balzámy a pořádnou výživu, takže jděte do toho. Můžete si samozřejmě pohrát s výběrem éterických olejů podle Vašeho druhu pleto a stejně tak s výběrem rostlinných olejů a másel podle druhu pleti. Prostě hrejte si, protože o tom život přeci je. A jestli chcete dokonalé produkty, tak si je vyrábějte sami! Zde ještě další článek z mého pera o odličovacích balzámech.

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU