recept tělové máslo proti striím

aneb nutný doplněk těhotenství

 23. 12. 2019 | Alex

Neustále se ke mně dostávají prosby o recepturu proti striím, protože je spousta mých kamarádek těhotných nebo čerstvě po těhotenství, tak jsem se rozhodla, že s Vámi všemi tento boží recept tělové máslo proti striím budu sdílet, protože je opravdu úžasný a dokonale funkční.

A doporučuju ho každé ženě, která je čerstvě těhotná nebo po porodu. Opravdu je skvělé si svou kůži vymazlit a starat se o ni preventivně. Zároveň tento aromaterapeutický recept má skvělý přesah v tom, že nejenom pomůže u problematiky strií, ale zároveň všem ženám, které se s nimi potýkají, opečují psychiku a hezky je povzbudí, což je mnohdy to, co je vlastně potřeba úplně nejvíc. Já sama si na masážích svého těla naprsto ulítávám a vnímám je jako jedno z nejdůležitějších opečovávacích možností. 

Recept Tělové máslo proti striím:

30 g bambuckého másla (Butyrospermum Parkii)

15 g kokosového oleje (Cocos nucifera)

5 ml měsíčkového macerátu (Calendula officinalis)

8 ml šípkového oleje (Rosa canina)

2 ml rakytníkového oleje (Hippophae rhamoides)

5 kapek Neroli (Citrus aurantium var. amara)

7 kapek Mandarinky (Citrus reticulata)

4 kapky Růže damašské (Rosa x damascena)

3 kapky Levandule (Lavandula angustifolia)

Postup:

Rostlinná másla a oleje rozpusťte společně na vodní lázni a pak už mimo vodní lázeň dodejte éterické oleje, pořádně promíchejte a vylejte do skleniček připravených na výsledný produkt.

Mazat toto máslo doporučuju dvakrát denně na těhotné bříško nebo kamkoli jinam, kde je potřeba, a to na navlhčenou pokožku (například hydrolátem). Stačí relativně malé množství tohoto produktu k tomu, abychom pokožce udělali velmi dobře a velmi ocenila naše pečující snahy. Toto božské máslo někdy také střídám s tímto domácím pokladem

Co jsou strie? Strie (neboli pajizévky) představují vedle celulitidy a vrásek jeden z nejčastějších kosmetických problémů u žen i mužů. Jedná se o drobné linie na povrchu pokožky podobné jizvičkám, které jsou zpočátku tmavě červené nebo fialové barvy. Pravidelnou péčí o ně rostlinnými oleji je můžeme zneviditelnit a zahojit. Ale úplně ideální je jim plně předejít v podobě pravidelné preventivní péče právě například oleji, másly a vosky. Máslo, které je taky naprosto lahodné pro kůži a úžasné tvoří značka Omorfia. 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU