recept tělové máslo proti striím

aneb nutný doplněk těhotenství

 23. 12. 2019 | Alex

Neustále se ke mně dostávají prosby o recepturu proti striím, protože je spousta mých kamarádek těhotných nebo čerstvě po těhotenství, tak jsem se rozhodla, že s Vámi všemi tento boží recept budu sdílet, protože je opravdu úžasný a dokonale funkční. A doporučuju ho každé ženě, která s touto tematikou má co do činění. Opravdu je skvělé si svou kůži vymazlit a starat se o ni preventivně. Zároveň tento aromaterapeutický recept má skvělý přesah v tom, že nejenom pomůžu u problematiky strií, ale zároveň všem ženám, které se s nimi potýkají, opečují psychiku a hezky je povzbudí. 

Recept:

30 g bambuckého másla (Butyrospermum Parkii)

15 g kokosového oleje (Cocos nucifera)

5 ml měsíčkového macerátu (Calendula officinalis)

8 ml šípkového oleje (Rosa canina)

2 ml rakytníkového oleje (Hippophae rhamoides)

5 kapek Neroli (Citrus aurantium var. amara)

7 kapek Mandarinky (Citrus reticulata)

4 kapky Růže damašské (Rosa x damascena)

3 kapky Levandule (Lavandula angustifolia)

Rostlinná másla a oleje rozpusťte společně na vodní lázni a pak už mimo vodní lázeň dodejte éterické oleje, pořádně promíchejte a vylejte do lahviček na výsledný produkt. Mazat doporučuju dvakrát denně na těhotné bříško nebo kamkoli jinam, kde je potřeba, a to na navlhčenou pokožku. Stačí relativně malé množství tohoto produktu k tomu, abychom pokožce udělali velmi dobře a velmi ocenila naše snahy. 

Co jsou strie? Strie (neboli pajizévky) představují vedle celulitidy a vrásek jeden z nejčastějších kosmetických problémů u žen i mužů. Jedná se o drobné linie na povrchu pokožky podobné jizvičkám, které jsou zpočátku tmavě červené nebo fialové barvy. Pravidelnou péčí o ně rostlinnými oleji je můžeme zneviditelnit a zahojit. Ale úplně ideální je jim plně předejít v podobě pravidelné preventivní péče.

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU