recept antimikrobiální zubní pasta

aneb zoubky budou happy

 05. 01. 2020 | Alex

Antimikrobiální zubní pasta? Pokud někdo trpí na problémy s dutinou ústní, se špatným dechem, s problematickým imunitním systémem a chce navýšit a zlepšit zdraví dutiny ústní, pak velmi doporučuji si pohrát s éterickými oleji, které k tomuto účelu jsou víc než vhodné.

A ten, kdo chce cítit svěžest ve svých ústech a chce se cítit dobře? Tak ten samozřejmě taky potřebuje tuto zubní pastu. Je opravdu vhodná pro každého, kdo o sebe chce pečovat a kdo chce pro sebe jen to nejlepší z přírody. A taky je vhodná samozřejmě i pro ty, kdo má rád aromaterapii a nemůže bez ní být. Aromaterapie v dutině ústní samozřejmě má také své místo a velmi doporučuji si s ní hrát, jen musíme být opatrnější, protože dutina ústní je sliznice, a ta je citlivější. 

Recept Antimikrobiální zubní pasta: 

30 ml kokosového oleje

5 gramů zeleného jílu

5 gramů kaolínu (bílého jílu)

2 gramy černého uhlí

3 kapky Máty peprné (Mentha piperita)

3 kapky Eucalyptus globulus

3 kapky Citrónu (Citrus limon)

2 kapky Hřebíčku (Szyzigium aromaticum)

Díky vysokému obsahu phenylpropanoidu eugenolu v hřebíčku a vysokému obsahu mentholu v mátě, bude tato směs vysoce antibakteriální.

Pastu používejte dvakrát denně. Dávejte pozor na černé uhlí, které může zašpinit oblečení i nábytek. Vzhledem k obsahu kokosového oleje v zubní pastě vřele doporučuju zubní pastu plivat do koše, abychom si předešli ucpání odpadů.

Tato zubní pasta by také měla dobře pomoct v kombinaci s pravidelným používáním mezizubních kartáčků v krvácení dásní a prevenci krvácení.

Další mou oblíbenou zubní pastou je tato od značky Urtekram.

Pro ještě lepší péči o dutinu ústní velmi doporučuji ještě také tuto ústní vodu.

Zoubky nikdy nepodceňujme a obecně zdraví dutiny ústní, protože opravdu se jedná o součást našeho těla, kterou nemůžeme ošidit. A pokud něco zanedbáme, tak se to projeví na naší peněžence u zubního lékaře, ale hlavně také na zdraví dutiny ústní, takže znovu, jako vždy – raději prevence než potom nějaké dlouhosáhlé řešení problémů. Mluvím z vlastní zkušenosti, protože zoubky mě měly tendenci trápit docela dost – nebo já je? Mám takový pocit, že spíš já je nedostatečnou péčí, tak se mi to teď mluví. Žejo.

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU