recept antimikrobiální zubní pasta

aneb zoubky budou happy

 05. 01. 2020 | Alex

Pokud někdo trpí na problémy s dutinou ústní, se špatným dechem, s problematickým imunitním systémem a chce navýšit a zlepšit zdraví dutiny ústní, pak velmi doporučuji si pohrát s éterickými oleji, které k tomuto účelu jsou víc než vhodné. A ten, kdo chce cítit svěžest ve svých ústech a chce se cítit dobře? Tak ten samozřejmě taky potřebuje tuto zubní pastu. Je opravdu vhodná pro každého, kdo o sebe chce pečovat a kdo chce pro sebe jen to nejlepší z přírody. A taky potom je vhodná samozřejmě i pro ty, kdo má rád aromaterapii a nemůže bez ní být. 

Recept: 

30 ml kokosového oleje 

5 gramů zeleného jílu 

5 gramů kaolínu (bílého jílu)

2 gramy černého uhlí

3 kapky máty peprné (Mentha piperita)

3 kapky Eucalyptus globulus 

3 kapky Citrónu (Citrus limon)

2 kapky Hřebíčku (Szyzigium aromaticum)

Díky vysokému obsahu phenylpropanoidu eugenolu v hřebíčku a vysokému obsahu mentholu v mátě, bude tato směs vysoce antibakteriální. 

Pastu používejte dvakrát denně. Dávejte pozor na černé uhlí, které může zašpinit oblečení i nábytek. Vzhledem k obsahu kokosového oleje v zubní pastě vřele doporučuju zubní pastu plivat do koše, abychom si předešli ucpání odpadů. 

Tato zubní pasta by také měla dobře pomoct v kombinaci s pravidelným používáním mezizubních kartáčků v krvácení dásní. 

Zoubky nikdy nepodceňujme a obecně zdraví dutiny ústní, protože opravdu se jedná o součást našeho těla, kterou nemůžeme ošidit. A pokud něco zanedbáme, tak se to projeví na naší peněžence, ale hlavně také na zdraví dutiny ústní, takže znovu, jako vždy – radši prevence než potom nějaké dlouhosáhlé řešení problémů. 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU