recept inhalační tyčinka pro přepracované

aneb hodit se zpátky do energie

 13. 01. 2020 | Alex

Vyčerpání? Deprese? Přepracování? Ztráta smyslu? Stres? To všechno je tu s námi často velmi přítomé. Práce je vyčerpávající, nároky expandují doma i v pracovním životě a my se máme tendenci ztrácet a pak zase nacházet. Nálož práce je často větší než dokážeme unést a prostě a jednoduše je toho hodně. 

Tato inhalační tyčinka je jedna z tisíce možností, jak pomocí vůní zlepšit svůj psychický stav a opravdu se zase v klidu nadechnout do příjemné nálady a pocitu. 

Recept:

10 kapek Levandule lékařské (Lavandula angustifolia)

5 kapek Růže damašské (Rosa x damascena)

10 kapek Pomeranč sladký (Citrus aurantium var. dulce)

Tato receptura je velmi jednoduchá – a její tvorba ještě jednodušší. Stačí éterické oleje nakapat na filtr inhalační tyčinky a vložit do obalu a pak už jen nosit neustále s sebou a v momentě, kdy přijde slabší chvilka, tak po tyčince sáhnout a využít jejích mocných schopností. Prostě dokonalost – jak říká jedna skvělá aromaterapeutka – je to takový aromaterapeut v kapse. 

Přepracovanost taky ale vyžaduje moment zastavení, moment prozření, že opravdu potřebujeme chvíli čas jen na sebe, na dobré jídlo, na dobré přátele – prostě a jednoduše čas na to, být v klidu a tichosti sami se sebou – doporučuji tedy meditaci nad vůní, kterou jste si vyrobili. Jděte do místnosti, kde je ticho a klid nebo někam do přírody, zavřete si oči a očichávejte tyčinku – uvidíte, jak se krásně zklidníte a zpřítomníte. Je to úžasná metoda, která opravdu ulevuje. 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU