recept olej na bolestivou menstruaci

aneb už to nebolí

 20. 01. 2020 | Alex

Bolestivá menstruace? Pokud Vás trápí, tak příroda pro Vás přichystala skvělé řešení a skvělého podpůrného pomocníka v momentech, kdy nám není nejlíp – recept olej na bolestivou menstruaci. Éterické oleje zde mohou velmi krásně pomoct a dokonale opečovat náš stav duše, mysli i těla. Je samozřejmě naprosto úžasné, pokud můžeme tělu dopřát odpočinek ve formě klidného dne v posteli a bez narušování prací, ale to bohužel ne vždy je možné. Takže sáhneme po olejíčku a velmi nám může pomoct i on sám. 

Můžeme ho používat vždy, když cítíme, že bolest přichází. To je ideální stav, protože v momentě, kdy je bolest plně přítomna, olej již nemá šanci zapůsobit dokonale a bolest úplně pustit, takže je to i práce sama na sobě a práce na poznávání vlastního těla a chápání těch procesů v něm probíhajících. 

Recept Olej na bolestivou menstruaci: 

29 ml jojobového oleje

8 kapek Zázvoru (Zingiber officinalis)

6 kapek Šalvěje muškátové (Salvia sclarea)

4 kapky Majoránky (Origanum majorana)

5 kapek Mandarinky (Citrus reticulata)

Božská to receptura. Dnes již ji sama nepoužívám, protože nejdřív jsem ustoupila z “růžové pilulky”, a to tak, že jsem si povolila první dny menstruace vždy lehnout do pelíšku a jen tak být a pak ještě používala olejíček, nicméně zjistila jsem, že to hajání v pelechu a plánování menstruačních dní jako klidnou oázu je dostačující péče o sebe a bolest úplně přešla. Nicméně pro ty z Vás, kteří tuto zkušenost nemáte, je tu právě skvělý olejíček. Takže vzhůru do jeho výroby a následné aplikace! Zde ještě přikládám informace o aromaterapii a hormonální rovnováze.

K menstruaci samozřejmě také patří vhodně zvolené menstruační pomůcky, od kterých se taky mnohdy může odvíjet to, jak menstruace probíhá a jak bolí. K tomuto tématu vřele doporučuju dokonalý článek z pera Econea o menstruačních pomůckách. 

Volte pro své tělo vždy jen to nejlepší a vyhněte se “růžovým pilulkám” – neb zde je skvělý důvod proč. 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU