recept hojivý balzám na pokožku

aneb pokožka poděkuje

 10. 02. 2020 | Alex

Hojivé balzámy jsou moje veliká vášeň. Miluju je tvořit, miluju je učit a miluju je používat. Myslím si, že v každé rodině by měl být součástí domácí lékárničky. Člověk se může na těchto recepturách krásně vyblbnout a pohrát si s nimi. Miluju experimenty a pak taky miluju obdarovávat svoje milé skvělými dárky ve formě balzámů, které jsou navíc velmi multifunkční, protože je můžeme používat na tělo, ale i na rty. Prostě a jednoduše se hodí do každé domácnosti. Tento recept hojivý balzám na pokožku je jedinečným snoubením mých znalostí a experimentů – tak vzhůru do toho! 

Použití na tělo je ideální pokud jsou oděrky, jizvy, modřiny, podlitiny nebo jakékoli jiné kožní bolístky (kromě mokvavých a čerstvých ran). 

Recept Hojivý balzám na pokožku: 

15 ml měsíčkového macerátu

8 ml levandulového macerátu

6 g včelího vosku

0,5 g vitamín E (Tocopherol)

8 kapek Kadidla indického (Boswellia carteri)

4 kapky Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)

3 kapky Mrkve (Daucus carota)

Příprava tohoto hojivého balzámku je naprosto jednoduchá, vyžaduje teplo a vodní lázeň, ale kromě toho jde opravdu jen o rozpuštění olejů a přidání éterických olejů. Pokud se Vám ale hojivý balzám nechce tvořit a chcete hotový výsledný produkt, pak doporučuju pořídit skvělý hojivý balzám od značky InLight. To je můj velmi oblíbený produkt, na který ve své domácí lékárničce nedám dopustit. Vždy, když se s pokožkou něco děje, je první na řadě. Stejně tak ale i můj vlastní vyráběný balzámek z tohoto našeho receptu. Výborný je i tento balzám naší výroby. 

Od té doby, co máme doma tento hojivý balzám, tak na něj nedám dopustit a opravdu používám výhradně jeho schopností a velmi si užívám těch benefitů spojených s jeho užíváním. Velmi ho také doporučuji na hojení jizev a práce s nimi. Obecně ho doporučuji používat na lehce navlhčenou pokožku, která potom lépe přijme všechny látky a bude hydratovaná víc než při pokožce nenavlhčené. 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU