recept pleťový olej proti akné

aneb jak se ho zbavit

 17. 02. 2020 | Alex

Akné je problém, který trápí mnohé a který je často průvodcem pubertou, ale někdy také dospělým životem. Pro mě bylo klíčové ze stravy vyřadit mléčné výrobky a použít jednoduchou kombinaci jediného produktu na pokožku, který jsem používala a to byl pleťový olej proti akné, o který se dnes podělím. Jednoduchost a střídmost, pleť se v ní vyzná a pochopí, co přesně po ní chceme. Ideální řešení a rychlé řešení. Nebojte se a pojďte do toho s námi. Vytvořte si skvělý olej, který vyřeší problémy pokožky s akné. 

Recept Pleťový olej proti akné:

29 ml jojobového oleje

7 kapek Levandule lékařské (Lavandula angustifolia)

7 kapek Tea tree (Melaleuca alternifolia)

3 kapky Cist (Cistus ladaniferus)

Ideálně si tento pleťový olej proti akné připravte do lahvičky s pipetou a používejte dvakrát denně – ráno a večer na navlhčenou a vyčištěnou pokožku. Stačí na celou pokožku 3 – 5 kapek pleťového oleje. Opravdu používat pravidelně a nekombinovat s ostatními produkty, aby si pokožka odpočinula a opravda navodila plně hojící mechanismus a uvidíte, že výsledky přijdou. Potom ještě taky doporučuju používat topicky přímo na místa, která jsou zanícená tento hojivý balzámek od značky InLight.

Akné tedy nemá rádo vysazení mléčných výrobků, kosmetický minimalismus, dobrý pitný režim, správné proudění lymfatického systému a pak taky skvělé terapeutické oleje a balzámy. A také nemá rádo tuto boží čistící masku, kterou určitě musíte vyzkoušet. 

Akné je onemocnění, které postihuje asi 80 % dospívající mládeže. Ale může přetrvávat i do dalších dekád života. U mužů je onemocnění častější a těžší. Příčina onemocnění není známá. Uvádí se, že jsou aktivovány hormony androgeny u jedinců, kteří jsou k tomuto disponováni. Onemocnění vede ke zvýšené nadprodukci mazu a k zánětu. Jde o výskyt komedonů, zánětlivě zarudlých papul v obličeji na horní části prsou a zad.

Z pohledu celostní medicíny nemůžeme brát akné jako onemocnění kůže, a nebo jen jako projev hormonální nerovnováhy. Kůže je místem, kde se vylučují toxické látky. To, co se děje na kůži, je zrcadlem vnitřního prostředí. Pokud v organismu dojde k přetížení mezenchymu a orgánů zodpovědných za odbourávání a vylučování produktů látkové výměny a toxinů z těla jako jsou játra, žlučník, ledviny, odvodné močové cesty a lymfatické cesty, potom tělo hledá náhradní cestu, kudy se bude toxinů zbavovat a kůže je první, kudy se toxiny tlačí ven. Do úvahy musíme vzít znečištění životního prostředí, těžké kovy, stravování, stresy. Na ose hypofýza, nadledvina, pohlavní orgány můžeme také nalézt různé zátěže zejména plísně, těžké kovy a pod. Dospívající mládež je na svůj vzhled citlivá a u velmi citlivých jedinců může vyvolat až těžké trauma.

Zdroj: Celostnímedicína.cz

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU