Interiérový sprej pro období viróz

aneb doma jako v bavlnce

24. 03. 2020 | Alex

Náš interiér můžeme aromaterapií nejen provonět, ale můžeme také docílit toho, že si pomůžeme v “boji” s virózami a jinými nepříjemnostmi. V tomto článku jsem pro Vás nachystala recept na interiérový sprej pro období viróz, který věřte, že nejen krásně voní, ale zároveň se i velmi hodí. Jeho příprava je jednoduchá a velmi rychlá. Pokud některou z ingrediencí doma zrovna nemáte, třeba hydroláty, dejte tam víc hydrolátu, který z receptu doma máte. 

Interiérový sprej pro období viróz

10 ml hydrolátu Vavřín (Laurus nobilis)

30 ml hydrolátu Tea tree (Melaleuca alternifolia)

15 ml hydrolátu Rozmarýn verbenon (Rosmarinus officinalis ct. verbenon)

20 ml hydrolátu Tymián linalol (Thymus vulgaris ct. linalol)

20 ml vysokoprocentního alkoholu

2 ml éterického oleje Citrón (Citrus limon)

2 ml éterického oleje Tymián linalol (Thymus vulgaris ct. linalol)

1 ml éterického oleje Tea tree (Melaleuca alternifolia)

Postup:

Smícháte hydroláty, smícháte alkohol s éterickými oleji a pak tyto dvě směsi promísíte společně a dáte do lahvičky s rozprašovačem. A poprvé použijete – stříkejte ne na sebe, ale do prostoru. Jedná se o nejjednodušší způsob difuze bez difuzérů, což se může velmi hodit, když doma žádný nemáte. Pravidelně tento sprej používejte ve své domácnosti v různých místnostech, na různých místech a prostě si dělejte radost touto krásnou vůní, která přinese mnohé další benefity.

Interiérové spreje jsou mojí vášní a myslím, že je ocení opravdu každý, protože si je můžeme uzpůsobit naší vůňové paletě a můžeme si s nimi hrát a dopřávat si krásné vůně a radosti v naší domácnosti podle našich přání. Tak neváhejte, vemte lahvičku s rozprašovačem a hezky tvořte. Takovýto rozprašovač může být také moc hezkým námětem na dárek pro Vaše blízké.

V tomto článku naleznete také výčet éterických olejů, které mohou být vhodné do našeho interiérového spreje.

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU