MOJE OBLÍBENÉ TEKUTÉ MÝDLO

ANEB DR. BRONNER

06. 04. 2020 | Alex

Tak tohle mýdlo mám doma už dost dlouho – přesně řečeno od první Školy přírodní kosmetiky, tedy přesně asi tři roky. A až teď v období koronavirovém jsem ho dokázala naprosto plně docenit. Miluju ho. Je naprosto neskutečné, verzatilní a nevysušuje pokožku tak, jak bych si myslela, že bude, což je skvělé zjištění. 

Pojďme si o něm něco málo tedy říct. Nejdřív o této docela unikátní firmě, jijíž filozofii poměrně dost obdivuju. Představení této firmy nechám na skvělém úvodu od Biooo.cz, které to zvládlo dokonale a není co dodat.

Takže tady Moje oblíbené tekuté mýdlo:

Dr. Bronnerʼs je americká společnost s naprosto unikátní historií a výjimečnou filozofií. Zakladatelem této firmy byl Emannuel Heilbronn. Narodil se v Německu roku 1908 do židovské rodiny, která se již od roku 1858 věnovala výrobě kastilských mýdel, což jsou mýdla vyráběná z čistých rostlinných olejů. S příchodem nacismu Emannuel emigroval do Ameriky, změnil si jméno na Bronner, pustil se do obnovy rodinné tradice a začal vyrábět tuhá a tekutá mýdla. Na konci šedesátých let začal prosperovat, především díky nepřekonatelné kvalitě vyráběných mýdel a jejich šetrnosti vůči životnímu prostředí.

Hlavním cílem značky bylo vyrobit čisté přírodní mýdlo, které nezatěžuje svým použití ani svou výrobou životní prostřední. Na výrobu jsou používány přírodní suroviny získané skrze Fair Trade obchod a společnost Dr.Bronner’s není orientována pouze na krátkodobý zisk. Naopak se ve vztazích s dodavateli soustředí na dlouhodobé benefity pro všechny zúčastněné. Vnitřní politikou jsou také zachovávány férové platy pro všechny zaměstnance, byla například i stanovena maximální výše nejvyššího platu vrcholného řízení společnosti v poměru k běžným mzdám zaměstnanců.

Mýdla a další produkty Dr.Bronner’s jsou vyráběna bez syntetických příměsí a jsou vhodná i pro alergiky a velmi citlivou pokožku.

Hlavní myšlenkou značky stále přetrvává důležitost pozitivního přínosu pro celou planetu. Největší kouzlo produktů pak je v jejich multifunkčním používání. Mýdlem umyjete nejen sebe, ale i své nejbližší, stejně tak i zeleninu nebo špinavou podlahu.

Značka Dr. Bronner’s se může pyšnit hned několika certifikáty, jako jsou USDA organic, Leaping Bunny či Certified BCorporation. Jejich produkty jsou vhodné pro vegany a splňují podmínky FairTrade.

Kouzlo Dr.Bronner’s „VŠE V JEDNOM!“

Takže tímto bych Vás chtěla navnadit na tuto skvělou značku, kterou už pár let obdivuju a zároveň miluju jeho vlajkový produkt Univerzální mýdly ALL-ONE. To najdete v jejich nabídce ve více vonných variantách a zároveň i ve variantě bez vůně. Mýdlo vydrží roky a je skvělé! Já si ráda kupuju litrovou variantu a mám na hodně dlouho vystaráno, což je naprosto skvělé.

Zde složení tohoto mýdla:

Water, Potassium Cocoate, Potassium Palm Kernelate, Potassium Olivate, Glycerin, Potassium Hempate (Saponified Hemp Oil)1, Simondsia Chinensis Seed Oil, Citric Acid, Tocopherol

Jedná se tedy pouhopouze o zmýdelněné tuky, které jsou opravdu úžasné a skvělého původu. Miluju, prostě miluju! Skvělé volba pro všechny, kdo si doma nedělají tekuté mýdlo. 

K čemu všemu můžeme toto mýdlo použít?

(zdroj Biooo.cz)

1) mýdlo na ruce

2) šampon (růže – na objem, citron – na mastné vlasy, mandle – na normální, suché a poškozené vlas + podpora růstu vlasů, levandule – citlivá pokožka, teatree, eukalyptus – na lupy)

3) sprchový gel

4) pěna do koupele (růže, levandule, teatree – harmonizující účinky, proti únavě, eukalyptus – nachlazení, bolesti svalů a kloubů, únava, neutral – citlivá pokožka)

5) koupel pro unavené nohy (eukalyptuscitron), koupel pro bolavé nohy (levandulerůže), koupel proti zápachu nohou a pro osvěžení (teetrea, eukalyptus)

6) pěna na holení (růželevandulemandle a neutral – citlivá pokožka)

7) voda po holení (naředěné s vodou, růželevandulemandleneutral)

8) mýdlo na intimní hygienu (teatreeneutral)

9) zubní pasta (varianta teatreemátaeukalyptus – pár kapek na kartáček)

10) ústní voda (varianta teatreemátaeukalyptus – pár kapek do skleničky s vodou)

11) masážní prostředek (mýdlo zředěné s vodou, mandleneutrallevandulerůže)

12) prací gel na ruční praní jemných tkanin, zejména hedvábí a vlny (růže)

13) šampon pro zvířata (teatree, levandule – pro odpuzení hmyzu a na poškozenou pokožku, almond – pro lesklý kožíšek)

14) vegiwash (zbavení nečistot a parafínu z ovoce a zeleniny, zejména varianta citron)

15) na mytí nádobí

16) na mytí podlah a dlažby

17) odpuzovač hmyzu (levanduleteatreeeukalyptus či jejich směs, rozředěné s vodou v nádobce s rozprašovačem, lze použít i na rostliny)

18) deodorant (levanduleteatreemáta či jejich směs, rozředěné s vodou v nádobce s rozprašovačem)

Značka Dr. Bronner´s se pyšní hned několika certifikáty, jako jsou USDA organic, Leaping Bunny či Certified B Corporation.

Jejich produkty splňují podmínky FairTrade.

Tip: Mýdlo je také možné použít jako osvěžovač vzduchu (zředěné s vodou v nádobce s rozprašovačem), osvěžovač dechu (ústní voda použita s rozprašovačem).

Každopádně miluju používat toto mýdlo na běžné mytí rukou – já teda ještě pro lepší účinky a pro citlivější pokožku, která může případně trpět na mírné vysušování tímto mýdlem, přidávám do mýdla trošku rostlinného oleje a glycerinu. Nicméně jinak jsem plně spokojena.

Značka Dr. Bronner nabízí mnoho druhů kosmetických produktů už dnes včetně různých balzámů na rty, tuhých mýdel a dalších produktů. Ještě Vám doporučím toto mýdlo, které pro naši pokožku je možná ješte lepší a vymazlenější než předchozí 18v1 moje oblíbené tekuté mýdlo.

Jeho složení:

Sucrose, Vitis Vinifera (Grape) Juice, Potassium Cocoate (Saponified Coconut Oil), Potassium Palm Kernelate, Potassium Olivate (Saponified Olive Oil), Potassium Hempate (Saponified Hemp Oil), Potassium Jojobate (Saponified Jojoba Oil), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Glycerin, Acacia Concinna Fruit Powder, Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E), Eugenol, Limonene, Linalool

Pokud si tedy nevyrábíte vlastní tekuté mýdlo, moc doporučuji tuto značku a tata mýdla. Mýdlům a pravidelnému mytí rukou zdar! A zde taky ještě další doporučení z mé strany na skvělý produkt.

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU