Lesní Stezkou #12 Očista jinak

Lesní Stezkou #12 Očista jinak

Neskutečně se těším, že zase najedu na očistný proces v následujících týdnech. Jaro vybízí k detoxu a já potřebuji změnit svůj klasický režim. Očista u mě probíhá na mnoha úrovních. Jaký druh očisty potřebuje vy? 

Je možné se pravidelně očišťovat jako člověk jinak než půsty a nebo změnou stravovacích návyků. Dokonce si myslím, že v dnešní době je potřebný pravidelný půst od sociálních sítí, negativních lidí, negativních prostorů a aktivit, které nám nedávají smysl. Takové životní třídění a očista. Pravidelně ji zařadit do života může přinést naprosto dokonalé ovoce plné pokroku vpřed a radosti z našeho vlastního žití. 

Povím Vám také něco o mé lásce vykuřování bylin.

Miluju tuto aktivitu, protože čistí mysli, ale i prostor kolem nás. Jedná se o starodávnou metodu, kterou používali již naši předkové a mě doma teda funguje naprosto dokonale a moc si ji užívám. Těším se vždy z vyčištěného prostoru. 

Častá otázka je na čištění prostoru, jak v bytech, domech, tak i různých terapeutických místnostech (masáže, terapie, kurzy apod.). Místa, kde se shromažďovalo větší množství lidí, se v minulosti takto pravidelně očišťovala. Myslím, že na tom něco je. A doporučuji to i dnes.

Od mých přátel i klientů vím, že rozumné vykuřování úspěšně pomáhá jak s očistou energetickou, tak tou „zdravotní“, např. v dobách chřipkových epidemií jsou členové rodin, kde se vykuřuje, méně nakazitelní.

Myslete na to, že k opravdové očistě patří kouř, takže chcete-li čistit prostor, použijte uhlík a nebojte se, že to bude „čadit“. Všechny místnosti odpovědně obejděte, buďte „duchem přítomni“, myslete na záměr. Vždy opakuji, čistěte „od podlahy“, a to doslova! Tedy začínejte při zemi, od spodních pater apod. Po vykouření opravdu pořádně vyvětrejte!”

– Kouzlo vůní

Také si myslím, že dnešní doba je z velké části chaotická a potřebujeme se od ní občas prostě a jednoduše odpoutat a zjistit, jak to chodí uvniř nás, abychom zase mohli poslouchat náš vnitřní hlas. 

Přeji Vám krásný poslech Lesní Stezkou #12 Očista jinak.

O ČEM JE TATO EPIZODA:

 

  • meditace na úvod
  • očista na mnoha úrovních
  • detox od sociálních médiích a internetu
  • uvědomění si sebe sama, svých myšlenek, svých názorů
  • jsme pohlceni a vtáhnuti do imaginárního světa
  • detoxikace podpořena esenciálními oleji
  • vykuřování – vyháním duchy zimy, to staré, to, co neslouží
  • dva extrémní tábory lidí
  • negativní myšlení druhých lidí, od kterého potřebuji ustoupit
  • kritika na sociálních sítích a internetu

Pohodlně se usaďte a poslechněte si tuto epizodu podcastu: