Lesní Stezkou #39 Novoroční meditace

Lesní Stezkou #39 Novoroční meditace

Novoroční díl podcastu je vlastně takovou meditací, která nás má za úkol přiblížit k sobě samým a která má příjemně otevřít nový rok a dodat nám potřebný prostor pro plný nádech a výdech do nových dnů, nadějí a začátků. Pojďte si s námi prožít první chvíle v novém roce jinak – klidněji, jasněji a pohodověji.

“Meditace má výrazný vliv na všechny biologické markery stresu. Snižuje vysoký krevní tlak, zpomaluje kornatění tepen, posiluje imunitní systém, zvyšuje produkci endorfinů a také melatoninu, což je účinný antioxidant, který ničí volné radikály.”

– David Michie

„Meditace je opravdu jediná lidská činnost, ve které se nesnažíte dostat někam jinam, ale prostě si dovolíte zůstat tam, kde jste, a takoví, jací jste. Je to hořká medicína, která se špatně polyká, když se vám nelíbí, kde jste a co se kolem vás děje, ale v takových případech je její užívání obzvlášť užitečné.“

– Jon Kabat-Zinn

Co je úelem meditace? Úelem je nalézt naší skutenou pirozenost, naše Já. Smyslem meditace je zažít, že nejsme tlem, nejsme smysly, nejsme myslí, nejsme intelektem ani egem. ím tedy jsme? Jsme tím, ím jsme! Mžeme to pojmenovávat jako Átman, Duch, Vdomí apod. Je to nepopsatelný stav našeho vlastního Já – naší vlastní Existence – Vdomí, které nikdy nebylo zrozeno a nikdy nezeme, které existuje v každém a všude. Nastane-li tento zážitek – a ten nastane uvnitnás – je se všemi problémy konec.

Krásný poslech Lesní Stezkou #39 Novoroční meditace a nezapomeňte si na poslech této epizody najít vhodné místo, kde budete nikým a ničím nerušeni.

O ČEM JE TATO EPIZODA?

– tato epizoda je meditací

– o propojení se s dechem

– o propojení se sebou samým

– o napojení se na vlastní zdroj energie

– o příjemných okamžicích

– o přítomných okamžicích

– o novém roce 

– o nových začátcích

– o nových nádeších

Pohodlně se usaďte a poslechněte si tuto epizodu: