Lesní Stezkou #41 S Kamilou Vodochodskou o udržitelnosti

Lesní Stezkou #41 S Kamilou Vodochodskou o udržitelnosti

Kamila Vodochodská je naprosto úžasná módní revolucionářka a žena naplno se věnující oboru, kterým je udržitelnost v módě. Pojďte si poslechnout rozhovor, ve kterém poodkrývá roušku udržitelnosti a současnosti v módě. Bavily jsme se o tom, jak udržitelně nakupovat, skládat šatník a jak současnou situaci okolo udržitelnosti dekódovat.

S Kamilou jsem také napsala tento rozhovor a zde je z něj pro Vás ukázka. 

Co pro Tebe znamená móda?

Zůstanu u pro někoho možná povrchní nebo klišé odpovědi, ale pro mě jsou móda dvě věci: jedna velká hra a jedno velké překvapení. Jak v tom pozitivním, tak v tom negativním. A mám to takto po celých 14 let co se v módě pohybuji – v privátní módě při práci s jednotlivci, tak v komerční sféře v printu či reklamních kampaních. Myslím, že tato dvě slova to dokáží nádherně shrnout.

Jak ses k módě dostala?

Jako slepý k houslím. Původně jsem chtěla být baletka, ale protože mám úžasně flexibilní klouby, tak bych asi byla skvělá baletka, ale brzy nechodící (směje se). Poté přišlo období, kdy jsem chtěla být spisovatelka. Vypisovala jsem se v období depresí.

To jsem psala skvěle a šlo mi to téměř samo, ale rozhodla jsem se, že takhle nechci vést svůj život. Musela bych se totiž uměle udržovat v obdobích temna (směje se). Když jsem končila gymnázium hledala jsem odpověď na otázku, v čem jsem vlastně dobrá a zjistila jsem, že to dělám intuitivně od dětství.

Že chodím a rozsévám otázky: “proč máš na sobě zrovna tenhle svetr, šaty či boty? Proč máš tuhle barvu a tenhle vzor?” Hledala jsem nejpodobnější obor, kde by se odpovědi na tyto otázky daly studovat. Takže jsem k módě došla proto, že jsem se možná pro spoustu lidí “blbě” a moc ptala (směje se). Každopádně s odstupem času mohu konstatovat, že právě ono pokládání otázek dovedlo lidi tak daleko, že tvoří komunitu, která se nyní ptá mě a chce na otázky znát odpovědi. A za to jsem neskonale vděčná.

Krásný poslech Lesní Stezkou #41 S Kamilou Vodochodskou o udržitelnosti!

O ČEM JE TATO EPIZODA?

Jaká je současná situace udržitelnosti v České republice

Vývoj na poli udržitelnosti

Jak uchopit udržitelnost

Důležitost si věci dohledávat

Chemikálie v látkách

Kamila Vodochodská jako něžná revolucionářka

Korporátní marketingové tahy v udržitelnosti

Co je to fashion coaching

Pohodlně se usaďte a poslechněte si tuto epizodu: