Lesní Stezkou #45 Transformace v přímém přenosu

Lesní Stezkou #45 Transformace v přímém přenosu 

Situace, které vznikla kolem koronavirové pandemie je spouštěč mnoha myšlenek v mé hlavě a chtěla bych Vám poskytnout náhled právě do mých myšlenek o tom, co se děje. Moc bych si přála, abychom z této neobvyklé situace a neobvyklého nastavení společnosti načerpali síly a co nejvíc nové transformační energie. 

Přikládám text, se kterým rezonuji od Lucie Biedermann Doležalové.

To, co se děje nyní, mnoha lidem život změní. Dochází k silné transformaci, dochází ke změnám a k návratu k hudbě a k tanci. Lidé potřebují navrátit se k tomu, kdy věnovali se jeden druhému, kdy věnovali se svým zahradám a svým domům. Konzumní způsob života se ukazuje jako neúčinný, ale život v hodnotách, je životem účinným. Lidé věnovali pozornost svým automobilům, mobilům, svému šatníku, již neznáte procházku lesem v dešti, bez deštníků. Bojíte se všeho, bojíte se uprchlíků, bojíte se v lese sami a tak jste se do obchodních domů ukrývali.

Nakonec stali jste se uprchlíky ve vlastním světě, už se v obchodních domech neskryjete. Síla není ve špercích, síla je v každé láskyplné větě. Bojíte se jeden druhého potkávat, bojíte se, si ruce podávat. Bojíte se , že nebudete mít co jíst a kde se léčit, všichni jste v křeči. Dříve dostávali jste druhé do řečí, nyní vyhýbáte se pohledům lidských očí. To všechno, co se děje nyní, o tom co jste vytvořili, svědčí.

Bojíte se virů, ale brzy může se stát, že nebudete mít pitnou vodu.

Půda kolem vás bude zamořena pesticidy, to všechno, co tvoříte nyní, může dosahovat rozměrů novodobé genocidy. Oceány plné odpadků, vraždíte vzácné druhy živočichů, váš vzduch je plný nečistoty. Pořád ještě nechápete, co se děje? Že nejsou nevyčerpatelné vaše vodní zdroje? Že pracovat od večera do rána pro nákup nesmyslů, ztrácí smysl? Jaký vede vás vpřed úmysl? Jste prospěšní, nebo jen oblíbení, krásní, bezchybní a úspěšní?

Kolik zasadili jste stromů, kolik řek jste vyčistili, kolik odpadu jste vytřídili?

Život jedna velká party, jeden velký kolotoč, bez ohledu na přírodu, bez ohledu na druhé a všichni nyní se jen diví, co se to děje a proč? Navraťte se k duchovním a morálním hodnotám. Zajímejte se o poselství světla ze zdrojů, které jsou tu zadarmo. Nic neděje se nadarmo. Ti, kteří se uskromní, pochopí a budou poctiví, uctiví a prospěšní, nemusí se bát.

Každý člověk nyní, měl by změnu sám v sobě udělat. Každý malý krok se přičítá a život sám nakonec každému vše poctivě spočítá. Nemá smysl se zlobit, bát, ani nikomu nic vyčítat. Nyní je čas se uchýlit sami do sebe, do svého nitra a zamyslet se nad tím, zda je opravdu potřeba si pro boty a pro kabelky letadlem létat. Zda je potřeba topit se v penězích, když brzy nebude ještěrek na mezích. Všichni všechno chtějí mít a nyní budou topit se v dluzích. Skromnost je nyní nejlepší řešení, útěchu hledejte v tichu a v laskavosti vlastních srdcí.

Krásný poslech Lesní Stezkou #45 Transformace v přímém přenosu. 

O ČEM JE TATO EPIZODA?

  • čas pro sebe
  • čas pro objevení toho, co je doopravdy důležité
  • čas pro objevení toho, co doopravdy k životu potřebujeme
  • minimalismus
  • pomalý život
  • co je v budoucnosti
  • péče o domácnost
  • životní inventura

Pohodlně se usaďte a poslechněte si tuto epizodu :