Lesní Stezkou #46 Udržitelné oblečení

Lesní Stezkou #46 Udržitelné oblečení 

Mnoho let již věnuji udržitelnosti a udržitelnému snad všemu, nicméně až teď se opravdu sama ve své podstatě pomalu ale jistě dotávám k tomu, že chci mít opravdu, ale opravdu udržitelný i svůj šatník a chci v něm vidět sama sebe. Takže v opojení třídění a budování šatníku jsem natočila tento podcast, který je takovou mojí zpovědí co se týče udržitelného oblečení a udržitelné módy obecně. Držte mi palce, změny se začínají dít.

Úryvek z článku s Kamilou Vodochodskou a její náhled na věc: 

Kolik času sestavení funknčího šatníku zabere?

Je to dlouhodobý proces, který může trvat rok, dva i víc. Záleží na tom, jaké jsou finanční, časové a energetické možnosti klientky. Jak už jsem říkala, se změnou šatníku se postupně mění i náhled na sebe sama, na svou postavu, na materiály a podobně. Žena začíná úplně jinak přemýšlet, vážit si svého času, zdraví, energie i peněz. Je to komplexní a někdy i náročná záležitost, ale to úsilí se vyplácí.

Jaké chyby u klientek vídáte nejčastěji?

Problém číslo jedna je podle mě závislost na věcech. Dost často nejsou ženy schopné se vzdát oblečení, přestože samy přiznávají, že ho nenosí. A může se jednat i o tak triviální věc, jako je tílko. Vidí za každým kouskem peníze, jak dlouho na danou věc vydělávaly, a že ji vlastně vůbec nevyužily. Jsou psychicky navázané na to, co už nefunguje, a nemají dost síly, aby se toho dokázaly vzdát. Mnoho žen si také myslí, že dobře nastavený šatník je o slušivých barvách a střizích. Ale to je vždycky až tak pátá, šestá záležitost, kterou s klientkami řeším. Krokem číslo jedna je vědět, kým jsou či spíš, kým chtějí být, a to je často další problém.

O ČEM JE TATO EPIZODA?

 

  • jaký je můj příběh s udržitelným oblečením
  • jak pomalu nebo rychle měním šatník
  • jak si přeju, aby do budoucna můj šatník vypadal
  • minimalismus
  • pomalý život
  • jaké značky chci podporovat
  • kde zjistit další informace o udržitelné módě
  • kdo je můj módní guru

Pohodlně se usaďte a poslechněte si tuto epizodu :