Lesní Stezkou #5 O Veganství

Lesní Stezkou #5 O veganství 

Téma mému srdci blízké. Každodenní záležitost, kterou miluju. Poslechněte si sdílení mé cesty k rostlinné stravě a nechte se inspirovat. Jak to všechno začalo? Jak jsem se k této stravě a tomuto životnímu stylu dostala a proč jsem na něm setrvala. Co si myslím také o propojení veganské stravy a naší občanské zodpovědonosti? Ekologie musí vzkvétat a naše planeta se nachází z velké částí kvůli činnostem nás lidí v pozici, která není skvělá. 

Nicméně to, čemu pevně věřím je, že planeta Země se vždy otřepe i bez nás. Nás šetřit nic nebude, musíme se každý začít ve svém každodenním životě rozhodovat zodpovědně, udržitelně a vědomě. To jsou podle mě ty důležité kroky do budoucna a myslím si, že veganství k tomu naprosto patří.

Je to moje láska, miluju se stravovat čistě z rostlinných zdrojů – tato strava mě privedla k lásce k jídlu, k lásce k ingrediencím, o kterých se mi ani nesnilo a nikdy jsem o nich třeba ani neslyšela. Pojďme být společně kreativní a laskaví vůči přírodě, zvířatům a sobě navzájem. Ať žije planeta, my lidé i zvířata. 

„Dokud bude člověk nelítostně ničit živé bytosti nižších řádů, nepozná ani zdraví, ani mír. Dokud budou lidé zabíjet zvířata, budou se zabíjet navzájem. Kdo seje vraždu a bolest, nemůže sklízet radost a lásku.“

– Pythagoras 

„Vegetariánství je kritériem, podle něhož poznáme, jestli je něčí snaha o morální dokonalost pravdivá a upřímná.“

– Lev Nikolajevič Tolstoj 

Krásný poslech Lesní Stezkou #5 O Veganství!

O ČEM JE TATO EPIZODA:

O tom, co je to rostlinná strava

O tom, jak to všechno začalo

O tom, proč jsem vegan

O tom, jak miluju experimentování a objevování – kreativita v kuchyni

O tom, co je to ekologická zodpovědnost

O tom, jaké jsou benefity veganství

O tom, kde beru inspiraci

Pohodlně se usaďte a poslechněte si tuto epizodu podcastu: