Lesní Stezkou #29 Ten podzimní

Lesní Stezkou #29 Ten podzimní

Tento díl podcastu je zase jen s mojí maličkostí. Tentokrát o podzimu, o mém nalazení, o tom, jak si užívám tyto dny, které přímo vybízejí k tvoření a chumlání. O tom, jak mi je a jak využívám aromaterapii, jak tvořím vůně. A jaké jsou mé dny a jaké by mohly být i ty Vaše. Podzim je prostě a jednoduše lahoda pro duši a miluju ho. Pokusím se Vám předat kousek této lásky skrze svá slova.

Podzimní pleťový elixír

Přichází období vysušené pokožky, šupinkování a větší potřeby vyživovat kůži. Připravila jsem pro Vás tedy recept, který dokáže nádherně vyživit a z pokožky udělat příjemný sametový prostor pro dotek. 

Důležité také je na podzim a v zimě ještě víc než kdy jindy pleť tonizovat pomocí hydrolátů (květových vod) – např. růžová, levandulová, heřmánková, atd. A zároveň aplikovat pleťové oleje na pokožku navlhčenou právě hydroláty, aby se olej lépe vstřebával a byl plnohodnotně přijat.

V olejovém séru (elixíru), který jsem si pro Vás připravila najdete kombinaci hned několika rostlinných olejů, které jsou nádherně vyživující a také kombinaci dvou vitamínů extrahovaných z rostlinných olejů, které podpoří celou směs svými antioxidačními účinky. A v neposlední řadě sérum obsahuje nádhernou ženskou kombinaci esenciálních olejů, které harmonizují hormonální systém a pověnují se tématům lásky, přijetí, něhy a péče o sebe. 

Tato receptura byla vytvořena speciálně pro pořad Sama doma, kde jsem letos vystupovala.

Toto olejové sérum můžeme používat denně – klidně ráno a večer, místo krémů. Krémy totiž v zimě a podzimním období jsou méně výživné tím, že obsahují vodu. Olej tedy vytvoří nádhernou výživu. A také ho při jeho použití stačí opravdu málo. Do dlaní si stačí aplikovat 2-5 kapek oleje, rozemnout mezi dlaněmi a namazat na obličej. Počet kapek, které zvolíme, závisí na tom jak suchou pokožku máme. 

Sérum je více koncipované na sušší pokožku, nicméně jako doplňkovou péči jednou za pár dní ho mohou v zimních měsících používat i lidé s pokožkou mastější, protože naše přirozené sébum (olej přirozeně se vyskytující v pokožce) je harmonizováno olejem, tudíž nezanevírejte na oleje, když máte mastnější pokožku. Je dobré si ale dobře oleje vybírat, ne každý nám musí sednout.

Výroba tohoto séra je velmi jednoduchá a nenáročná časově. Doporučuju použít ty nejčistší ingredience. Tím, že ušetříte za reklamu a značku a nekupujete sérum v obchodě, můžete si dopřát velmi kvalitní oleje, vlastně ty úplně nejkvalitnější.

Doporučuju jako vždy oleje značek Florihana a Primavera – to jsou opravdu mé lásky a tak kvalitní věci, že mě to někdy až dojímá. Vaše pokožka bude plesat. A ne, není to reklama. Je to láska. A mé doporučení s léty zkušeností.

Olej si vyrobte do skleněné lahvičky s pipetou, která je vytvořena z hnědého skla, neb to nejlépe chrání rostlinné oleje a směs celou.

Životnost olejíčku při dobrém zavírání lahvičky, nevystavování přímému slunečnímu svitu je cca 6 měsíců. Nicméně s dost velkou pravděpodobností Vám takhle dlouho ani nevydrží, protože se zamilujete stejně jako já. 

Tak pojďme tedy na samotnou výrobu:

Receptura Podzimní pleťový elixír:

(na 30 ml)

5 ml makového oleje (Papaver somniferum)

5 ml levandulového macerátu ve slunečnicovém oleji (Lavandula angustifolia)

5 ml arganového oleje (Argania spinosa)

5 ml oleje oříšku Inků (Plukenetia volubilis)

9 ml šípkového oleje (Rosa canina)

5 kapek čistého vitamínu A (Retinyl Palmitate)

5 kapek čistého vitamínu E (Tocopheryl Acetate)

3 kapky růže – ideálně otto (Rosa damascena)

2 kapky Jasmínu (Jasminum officinale)

4 kapky Vanilky (Vanilla planifolia)

2 kapky Levandule lékařské (Lavandula angustifolia)

3 kapky Mandarinky zelené (Citrus reticulata)

Postup výroby:

1. Smíchejte do lahvičky rostlinné oleje.

2. Přidejte kapky vitamínů.

3. Nakapejte éterické oleje.

4. Protřepejte a lahvičku uzavřete.

5. Nechejte 24 hodin zaležet (vůně si do sebe ještě bude sedat).

Podzim do všech domácností!

Lesní Stezkou #29 Ten podzimní

O ČEM JE TATO EPIZODA?
  • o podzimu
  • o užívání
  • o radosti
  • o aromaterapii
  • o mých dnech
  • o mých aktivitách
  • o inspiraci
  • o radosti
  • o životě

Pohodlně se usaďte a poslechněte si tuto epizodu podcastu: